laboratórne váhy váženie
laboratórne váhy váženie

Na čo slúžia laboratórne váhy

Laboratórna váha patrí k najpresnejším typom váh, dostupným na trhu. Váživosť pri nich nehrá až tak veľkú rolu ako veľkosť dielika, ktorý musí byť veľmi malý pre dosiahnutie vysokej presnosti váženia. Pri jednotlivých modeloch laboratórnych váh sa pohybuje od 0,1 do 0,01 mg.

Zaujímavé je, že pri takýchto drobných dielikoch môže odchýlku spôsobiť aj bežný pohyb vzduchu. Niekto otvorí dvere do laboratória a už môže byť výsledok váženia nesprávny. Z tohto dôvodu býva laboratórna váha vybavená ochranným štítom či vážiacou komorou, aby sa takýmto neželaným vonkajším vplyvom zabránilo.

Váženie by okrem toho malo prebiehať v priestoroch, kde sú vonkajšie vplyvy (okrem prievanu aj trebárs elektromagnetické žiarenie či otrasy) čo možno najviac eliminované.

Na čo je dobrá interná kalibrácia

Pri laboratórnych váhach je oproti iným typom váh potrebné tiež častejšie vykonávať kalibráciu. Kontrola stavu váhy je dôležitá, aby sa zabránilo tomu, že vážené vzorky nebudú analyzované tak presne, ako by mohli (a aj mali) byť.

Vďaka funkcii internej kalibrácie môžete mať ušetrenú prácu, ale samozrejme existuje aj možnosť externej kalibrácie pomocou kalibračných závaží.

Interná kalibrácia funguje automatickým zaťažením snímača interným závažím, takže nie je nutný zásah používateľa. Vďaka tomu môže byť kalibrácia nastavená na určitý konkrétny čas, kedy používateľ odchádza na prestávku, prípadne predtým, než príde do práce.

Vďaka tomu sa kalibráciou vôbec nemusí zaoberať a môže pristúpiť rovno k samotnej práci. Aj keď býva interná kalibrácia často iba príplatkovou výbavou, vyplatí sa, pretože vám môže pomôcť ušetriť pomerne veľa času.

Hmotné kúsky na nej nezvážite

Ako už bolo povedané, sú laboratórne váhy určené k meraniu hmotnosti veľmi malej vzorky, čo okrem minimálneho dielika znamená tiež pomerne malú vážiacu plochu. Väčšie vzorky, aj keď pokojne ľahšie, tak na analytickej váhe nezvážite.

Pri laboratórnych váhach môžete využiť aj niektoré ďalšie funkcie, vďaka ktorým získate na displeji váhy extra informácie. K týmto funkciám patria napríklad percentuálne váženie, počítanie kusov, receptúra, akumulácia, stanovenie hustoty a ďalšie.

No zaujímavé je napríklad aj dynamické váženie, čo je funkcia, vďaka ktorej dokážete pomerne presne zvážiť nestabilné vzorky. Tými môžu byť či už kvapaliny alebo napríklad pohybujúce sa laboratórne zvieratá.

Čo tak zmerať hustotu?

Stanoviť hustotu vzorky potom môžete vďaka súprave na stanovenie hustoty, ktorá pri laboratórnych váhach býva relatívne bežným príslušenstvom. Okrem hustoty kvapalín na nej stanovíte aj hustotu pevných látok či poréznych materiálov.

Pre stanovenie hustoty konkrétnej látky môžete využiť porovnanie s vodou alebo s inou tekutinou. Napríklad pri váhe Explorer jej výrobca, firma Ohaus, ako „porovnávacie médium“ využíva vodu s dopredu nastavenými hodnotami hustoty pre teploty medzi 10 a 30 stupňami Celzia.

TIP: Prečítajte si článok: Laboratórne váhy

Ďalším prvkom laboratórnej váhy môže byť ionizátor, teda zariadenie, ktoré neutralizuje prípadný elektrický náboj. Ten by znova mohol ovplyvňovať výsledky váženia a prinášať nepresné údaje. Vďaka ionizátoru môžete odstrániť až 99 percent statickej elektriny.

Zaujímavou funkciou analytických váh môže byť tiež nastavenie pipety, a to vďaka zvláštnej súprave pre kalibráciu a kontrolu presnosti. Znovu sa tu porovnávajú dáta s vodou – a to opäť medzi 10 a 30 stupňami. Okrem teploty je však pre kalibráciu potrebné zadávať aj aktuálnu hodnotu atmosférického tlaku.

Ak si pri výbere novej laboratórnej váhy nie ste istí, obráťte sa s dôverou na prevádzkovateľa webu digitálne-váhy.sk, kde nájdete tiež široký výber profesionálnych váh a príslušenstva.