Jarná prechodná pánska bunda
Jarná prechodná pánska bunda

Pánske bundy pre prechod medzi zimou a letom

Keď sa chcete na jar alebo na jeseň zahriať, nespoliehajte sa na horúce nápoje. Ale zase teplý a ťažký kabát by už mohol byť aj priveľa. Vhodnou izolačnou vrstvou pre ochranu pred chladom sú jarné bundy alebo ak chcete pánske prechodné bundy, ktorá sú omnoho ľahšie aj oveľa spratnejšie a praktickejšie.

Jarné bundy takmer na mieru

Prechodné bundy by vám mali dobre sadnúť. A to nielen strihom, ale aj dizajnom. Ten by mal byť skôr nenápadný, aby sa dobre ladil nielen s vašou postavou, ale aj so zvyškom outfitu.

Pre tieto účely ideálne zvoľte nejakú univerzálnu farbu, kompatibilnú s mnohými kúskami oblečenia, ktoré už v svojom šatníku máte.

Našťastie pre vás máme v ponuke okrem univerzálnych farieb aj modely, ktoré je možné kombinovať s prakticky akýmikoľvek tričkami, svetrami, nohavicami aj doplnkami. Dôležité je, aby ste sa v zvolenom modeli cítili dobre.

Zladiť prechodnú bundu s ostatným šatníkom nie je až také komplikované, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Vďaka univerzálnosti strihov na vás čaká takmer nekonečný počet rôznych kombinácií.

Nemusíte si tak pre každú príležitosť vytiahnuť inú bundu – pre všetky vaše cesty vám bude bez problémov stačiť jedna, maximálne dve. Zatiaľčo pre ženu je pri obliekaní najdôležitejší štýl, pre mužov je to praktickosť. Oba faktory je však možné skombinovať do jedného modelu.

Štýl aj praktickosť – to je pánska jarná bunda

Väčšina štýlov prechodnej bundy sa dá využiť pre rôzne príležitosti, predovšetkým však na každodenné nosenie. Casual a smart casual štýly sú dobre kombinovateľné prakticky s čímkoľvek, čo nájdete vo svojej skrini – možno okrem pracovných nohavíc do dielne.

Softshellové bundy sú zase veľmi ľahké, pohodlné a vhodné aj na nejakú ľahšiu športovú aktivitu alebo prácu vonku.

Prechodné bundy majú pôvod v Angllicku

Vynálezcami prechodnej bundy sú Steve Gulyas a jeho žena Edna, ktorí ju vyvinuli v Anglicku 60. rokov 20. storočia ako tzv. husky bundu. A to podľa rovnomennej firmy, ktorá zase niesla názov po obľúbenom plemene psa.

Husky bunda tohto plukovníka letectva vo výslužbe je model s prešívaním vo tvare diamantu. Pôvodným účelom takejto bundy bol lov zvierat, ktorému sa vo Veľkej Británii venuje nielen aristokracia.

Prechodné bundy však od tej doby prechádzajú neustálym vývojom. Aj keď husky bundy sú stále obľúbené, bez iných strihov a vzorov by ponuka búnd všeobecne bola dosť chudobná.

Aj u nás tak nájdete aj iné modely prešívaných búnd a tiež menčestrové a bomber bundy, ktoré nadväzujú na staršie trendy, parky či maskáčové bundy.

Dôležité je správne kombinovať

Keď vyberáte ten správny outfit, je dôležité pri tom správne kombinovať. To však s bundami z našej ponuky našťastie nie je až taký problém, a to vďaka univerzálnym farbám a strihom.

Do popredia sa postupom času dostali rôzne odtiene čiernej, hnedej, sivej alebo modrej, ale ani extravagancii sa medze nekladú. Červenú, oranžovú či zelenú tak zoženiete nielen ako doplnkovú, ale tiež ako hlavnú farbu niektorých modelov, ktorými sa odlíšite.

Bundy predávané v e-shope bestlook.sk sú bez výnimky vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré si po dlhú dobu zachovávajú svoju trvácnosť. Svoj vlastný štýl si už musíte zvoliť sami, no keď sa trafíte, máte model, ktorý ostáva trendy aj niekoľko sezón. A to je skvelá ponuka za dobrú cenu.

Okrem formálneho saka potom svoju novú bundu môžete kombinovať s čímkoľvek. Pokiaľ sa oháknete do saka, odporúčame ako vrchnú vrstvu voliť pánske zimné bundy namiesto tých prechodných, aby ste nevyzerali ako balón.

Ináč si môžete pod prechodnú bundu obliecť prakticky čokoľvek – či už ide o rôzne tričká a polo tričká, košele, svetre a mikiny. Prosto všetko casual. Na nohy si kľudne navlečte či už joggery, rifle alebo chino nohavice.