Čiapka dotvorí váš štýl a bude vám v nej teplo

Už dávno sú preč časy, kedy ženy nosili čiapky iba z donútenia. Síce im bola zima, ale skrývať krásne vlasy pod čiapkou? Našťastie sa od tej doby objavili trendy, ktoré kombinujú príjemné s užitočným. A vďaka tomu môže dámska čiapka krásne dotvárať váš štýl.

Dámske čiapky môžu mať rôzne formy a tvar a tak je len na vás, ktorú si vyberiete. Základným materiálom väčšiny dnešných modelov je vlna, ktorá výborne izoluje a zároveň je príjemná na dotyk. Na druhú stranu to nie je jediná možnosť voľby. Teplú čiapku zoženiete aj z takého nadštandardného materiálu, ako je kašmír.

Dámska čiapka
Dámska čiapka

Brmbolec nie je len hravý doplnok

Rozhodovať sa môžete aj medzi modelmi dámskych čiapok s brmbolcom a bez neho. Zatiaľčo na začiatku bola funkcia brmbolca skôr praktická, teraz už ide takmer výhradne o záležitosť štýlu. A kedy a akým spôsobom vlastne brmbolec či inak tiež pompón vznikol?

Prvýkrát sa spomína už v 15. storočí a postupom času sa stal neoddeliteľnou súčasťou odevu námorníkov. A skutočne to nebolo preto, aby výrazný prvok uľahčil identifikáciu muža cez palubu. Všetky lode a neskôr aj ponorky totiž boli vyrábané priestorovo úsporne, a tak sa často stávalo, že sa niektorý člen posádky škaredo udrel do hlavy o nízky strop alebo brvno. Brmbolec teda fungoval ako akýsi „airbag“ proti podobným úrazom.

Neskôr sa na pôvod brmbolca zabudlo a tak si ho pamätáme možno len ako akúsi nevysvetliteľnú súčasť čiapok, ktoré mnohých z nás sprevádzali naším detstvom.

Našťastie sú časy „trápneho“ brmbolca dávno preč a tento doplnok sa v posledných rokoch stáva trendom, ktorý asi len tak neodíde. Za brmbolec na čiapke sa tak už dávno hanbiť netreba.

Štýlová dámska zimná čiapka
Štýlová dámska zimná čiapka

Pletené vzory ako od starej mamy aj minimalizmus

Ak hovoríme o dámskych zimných čiapkach, sú stálym trendom pletené vzory, ktoré nám kedysi s láskou vyrábali staré mamy. Lenže tieto pôvodné čiapky z detstva sa nám za uplynulé roky často niekde stratili a my by sme sa k nim teraz tak radi vracali!

Našťastie to je stále možné – na e-shope modneveci.sk je totiž čiapok s takýmito vzormi dostupných veľa. Už len si vybrať!

Na druhú stranu si môžete kúpiť aj športovejšie alebo skôr minimalistické jednofarebné a hladké modely, ktoré pôsobia moderne a dajú sa skvelo kombinovať. Aj tie pletené však môžete zladiť s ďalšími doplnkami, ako sú šály alebo tiež rukavice.

Ak potom chcete svoj vzhľad trochu ozvláštniť, máte na výber aj verzie so zimným vzorom, ktorý evokuje romantickú a súčasne drsnú Škandináviu.

Dámska čiapka ako doplnok outfitu

Uznávame, že dnešné trendy sú pomerne veľkorysé a široko definované, a tak môže byť výber tej najvhodnejšej dámskej čiapky práve pre vás dosť náročný. V takom prípade si kľudne kúpte aj dva, tri modely pre kombináciu s rôznymi outfitmi, prípadne k výberu pozvite svoju kamarátku alebo partnera, ktorí vám možnosti výberu pomôžu zúžiť.

Dámska čiapka však neslúži iba na ochranu pred chladom. A tak na modneveci.sk zoženiete aj ďalšie pokrývky hlavy, ako dámske šiltovky v rôznych farebných prevedeniach, ktoré opäť dotvoria váš štýl – tentokrát skôr v priebehu jari alebo leta. Šilt vám ochráni pokožku pred neželanými účinkami slnka aj oči pred jeho ostrým svetlom.

Celú kategóriu dámskych čiapok dopĺňajú ešte čelenky, ktoré fungujú ako slušná izolačná vrstva, ktorá zároveň zvýrazní krásu vašich vlasov.

Pokrývky hlavy sú prosto in, a to je vaša výhoda. V zime si totiž môžete chrániť hlavu pred chladom a zároveň pritom budete dobre vyzerať, takže vlastne taká vzorová win-win situácia.

Tak čo, už ste si na modneveci.sk našli vhodnú dámsku čiapku či inú pokrývku hlavy?