Pravidelná starostlivosť a ošetrovanie pleti
Pravidelná starostlivosť a ošetrovanie pleti

13 tipov pre krásnu a žiarivú pleť

Aby bola vaša pleť krásna, zdravá a žiarivá, vyžaduje si pravidelnú starostlivosť a ošetrovanie. Udržiavanie pleti v dobrej kondícii si vyžaduje každodenné čistenie a hydratáciu. Okrem pozornosti, ktorú musíte venovať svojej pleti, potrebujete vhodnú kozmetiku z radu Herbalife SKIN a tiež ovládať postupy jej aplikácie a techniky starostlivosti o pleť.

Nepoužívajte jeden krém namiesto denného a nočného krému

V priebehu dňa pokožka stráca odparovaním vodu a túto stratu je potrebné nahradiť hydratačným krémom. Preto je lepšie používať počas dňa krém, ktorý nás chráni pred slnkom, znečistením, poveternostnými podmienkami a v noci, kedy pokožka spúšťa regeneračné mechanizmy, krém, ktorý ju pomáha obnovovať, zregenerovať a vyživiť.

Odporúčania pre hydratačné krémy

Na trhu je dostupné veľké množstvo krémov, ktoré sú vhodné na rôzne typy pleti. Ak by sme mali vyzdvihnúť nejakú aktívnu látku, bola by to kyselina hyalurónová, kvôli jej hydratačným a regeneračným vlastnostiam a AHA (alfa hydroxykyselina), pretože pleť zosvetľuje, eliminuje odumreté bunky a zjednocuje tón pleti.

Jednoduché techniky na aplikáciu hydratačného krému

masáž tváre
Aplikácia krému a masáž pokožky

Hydratačný krém odporúčame aplikovať oboma rukami súčasne – počnúc bradou a jemným vmasírovaním krému do pokožky, až kým takto neprejdete celú tvár. Vždy zhora nadol a zo stredu von.

Vyhýbajte sa kontúram očí, pretože táto oblasť je citlivejšia a náchylnejšia na alergické reakcie. Pokožku môžete tiež jemne stláčať a šipkať, čo aktivuje mikrocirkuláciu, poskytne „extra“ živiny a podporuje tiež regeneráciu buniek.

Make-up nanášajte na denný hydratačný krém

Pod make-up vždy naneste vhodný hydratačný krém – tým dosiahnete to, že make-up lepšie priľne k pokožke a vydrží dlhšie. Odporúčanie by bolo nasledovné: najskôr vyčistite pleť a naneste sérum vhodné pre náš typ pleti; potom naneste denný hydratačný krém a nakoniec make-up.

Sérum aplikujte dvakrát denne

Sérum vhodné pre váš typ pleti odporúčame nanášať dvakrát denne. Sérum sa lepšie vstrebáva a jeho zloženie má vyšší obsah vody, takže podporuje účinky hydratačného krému, ktorý aplikujete neskôr.

Očné okolie hydratujte podľa potreby aspoň dvakrát denne

Okolie očí je citlivejšie, tenšie a dehydratuje oveľa ľahšie ako zvyšok tváre. Hydratujte ho preto minimálne dvakrát denne – ráno a večer a vždy s prípravkom bez parfumov určeným pre túto oblasť, ako napríklad Hydratačný očný krém Herbalife SKIN.

Nenanášajte krém až na očné viečka

nanášanie krému
Nanášanie krému

Prípravok pre očné okolie sa zvyčajne nanáša ľahkými dotykmi na nadočnicový oblúk, pričom postupuje smerom k nosu, aby ste odvádzali lymfatickú tekutinu do slzného kanálika, kde sú lymfatické uzliny.

V prípade, že chcete tiež vyhladzovať jemné vrásky, je najlepšie naniesť ho na celú oblasť očného okolia a, čo je tiež veľmi dôležité, nad obočie. Skutočná „podpora“ oka je nad obočím. Krém nenanášajte priamo na horné alebo dolné viečka.

Peeling iba raz za týždeň

Raz týždenne, aj keď frekvencia sa môže líšiť v závislosti od typu vašej pokožky. Mastnejšia pleť bude potrebovať peeling častejšie a suchá alebo citlivá pleť bude vyžadovať peeling menej často.

Peeling je dôležitá súčasť starostlivosti

Pretože pomáha pri obnove pleti, odstraňuje odumreté bunky a podporuje vstrebávanie účinných látok, ktoré neskôr aplikujeme, ako sú masky, krémy… Okrem toho dodáva pleti svetlejší vzhľad.

Pleťovú masku nanášajte jeden až dva krát týždenne

maska žena tvár
Pleťová maska

Masky môžu byť hydratačné, spevňujúce, pílingové, čistiace, rozjasňujúce atď. Je to kozmetický prípravok navrhnutý tak, aby po použití pôsobil hĺbkovo. Preto bude postačovať keď masku budete aplikovať jeden až dvakrát za týždeň. 

Po peelingu naneste masku

Masku je ideálne nanášať po peelingu, pretože pokožka je po peelingu citlivá.

Po hydratačnom kréme aplikujte aj opaľovací krém

Opaľovací krém by sa mal po každej kozmetickej procedúre nanášať ako posledný. Aj keď hydratačný krém poskytuje ochranu pred slnečným žiarením, je vhodnejšie použiť aj opaľovací krém s faktorom minimálne SPF 30.

Hydratačný krém môže nahradiť aj vhodný kvalitný opaľovací krém

Ako sme spomínali, dajú sa zakúpiť aj hydratačné krémy s ochranným faktorom. Kým v zime zvyčajne stačí použiť krémy s SPF medzi 15 a 20 a v lete sa používajú vyššie ochranné faktory, pokojne aj SPF 50+. Na druhej strane, môžete si kúpiť tiež krémy na opaľovanie, ktoré majú zvlhčovacie, anti-agingové a zmatňujúce vlastnosti.

Viac praktických informácií a kompletný sortiment doplnkov výživy a kozmetiky Herbalife za férové ceny, vrátane odborného poradenstva pri výbere nájdete na herbastore.sk.